Renginys „Saulė žemę atrakino“

Š.m. kovo 30 d. Šiaulių kultūros centre įvyko renginys „Saulė žemę atrakino“, skirtas Žemės dienai ir tautinio kostiumo metams paminėti. Tai jungtinė lopšelių darželių „Eglutė“ ir „Žirniukas“ meninio ugdymo mokytojų Vitos Taučienės-Rezgienės  ir Reginos Varpučianskienės  bei Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblio „Sidabrinė gija“ atvira  veikla pagal tęstinį projektą „Močiutės skrynelę atvėrus“. Vakaronėje dalyvavo lopšelio- darželio „Eglutė“  „Kleviukų“ gr. ugdytiniai ir jų auklėtoja Vita Tavorienė. Sulaukta svečių iš Saulėtekio gimnazijos. Tai folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vadovas Arūnas Stankus).

Gimnazistai ir jų mokytojas  grojo smuiku, armonika ir mažai sutinkamais instrumentais -daudyte, ragais, o paukštelius mėgdžiojo su tošele. Darželinukai grojo moliniais švilpukais bei mediniais ritminiais instrumentais . Visi kartu šoko net 3 šokius.

Pristatytas ir demonstruotas lietuviškas tautinis kostiumas, parodyti pagrindiniai žemaitiško ir aukštaitiško kostiumo skirtumai.

Mažieji ugdytiniai, kartu su ansambliu „Sidabrine gija“, dainavo, šoko, budino žemę, kvietė paukštelius, mėgdžiodami jų giesmeles, varžėsi mindami mįsles. O bendrą dainą „Tykus vakars be vėjo“ dainavo visi susirinkusieji- net 4 amžiaus grupės.

Vakaronės pabaigoje vaikučiai sulaukė iš lopšelio-darželio direktorės lauknešėlio – šiltų, kvepiančių bandelių.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Silva Taralienė© 2018 mir.lt
NEĮGALIESIEMS