Močiutės skrynia praverta devintą kartą

Tai bendras Šiaulių lopšelių- darželių „Eglutė“ ir „Žirniukas“ meninio ugdymo mokytojų Vitos Taučienės-Rezgienės ir Reginos Varpučianskienės etninio ugdymo projektas „Močiutės skrynią pravėrus“ kartu su Šiaulių kultūros centro folkloro ansambliu „Sidabrinė gija“. Projektinės veiklos tikslas- lietuvių liaudies tradicijų puoselėjimas bei etninio palikimo perdavimas iš vyresniosios kartos mažiesiems ugdytiniams, pedagogams.

Nuo 2010 m. atviros veiklos vyko Šiaulių kultūros centre, „Aušros“ muziejuje, darželyje „Eglutė“. Šį kartą pavakaroti visus sukvietė lopšelis-darželis „Žirniukas“.

Renginyje, skirtame Lietuvos nepriklausomybės 100- mečiui, dalyvavo mūsų darželio ugdytiniai iš „Ąžuoliukų“ ir „Ežiukų-spygliukų“ grupių, auklėtojos ir ugdytinių tėveliai.

Visų dalyvių kartu atlikta daina „Šiaudais dengta trobelė“ leido praverti senosios trobelės mažutėlius langelius, girgždančias dureles ir susipažinti, kaip gyveno toje trobelėje prieš 100 metų lietuvių šeimos, kaip skaitė, su kuo ir ant ko rašė, kokia šviesa apšvietė namus, kai nebuvo elektros, kokiais žaislais žaidė vaikai.

Ansamblio „Sidabrinė gija“ dalyviai parodė ir balanas, ir žibalinę lempą, dovanojo vaikams žaislus, kokiais jie žaidė vaikystėje. Išmokė visus linksmų, judrių žaidimų, pasekė pasaką apie laumes.

Ugdytiniai dainavo dainą apie žvirblelį ir pelėdą, nuotaikingai grojo „Polkutę“ su molinukais, medinėmis dūdelėmis, žvangučiais, žaidė žaidimus bei parodė senuosius erzinimus mergaičių prieš berniukus.

Vakarojimo pabaigoje ugdytiniai sulaukė lauknešėlių- kvepiančių bandelių.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Silva Taralienė© 2019 mir.lt
NEĮGALIESIEMS